• Sal. Tem 16th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

DOĞRU TERCİH, DOĞRU GELECEK

Bynehir nagehan sayal

May 20, 2022

Ödemiş Belediyesi Nikâh ve Düğün Salonu’nda “Doğru Gelecek, Doğru Tercih” adı altında öğrencilere Üniversite ve Meslek Tanıtım Günü Semineri düzenlendi.

18 üniversitenin stant kurduğu seminere, Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, “Çocuklarımız yaklaşık 1-2 yıldır üniversite sınavına çalışıyor. Haziranda sınavları var. Bir senelik çalışma sürecinde motivasyon kayıpları yaşanıyor. Çeşitli organizasyonlarla çocuklarımızın birbirleriyle iletişim kurmaları, motive olmaları önemli. Hem de tercih edecekleri üniversiteleri tanımaları açısından, üniversitelerin kendisini tanıtması açısından önemli, inşallah faydalı olmuştur. Gençlerimizin başarılarını görmek istiyoruz” dedi.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Gençlerimizin üniversiteye girişleri nedeniyle davet ettiğimiz 18 üniversitenin tanıtımları vardı. Meslekleri, kariyerleri açısından tanımaları için çalışmalar var. Dileriz gençlerimizin üniversiteye yerleşmesinde katkı sağlamış oluruz. Katkı sunan üniversitelerimize, okullarımızın buraya gelmesi adına da Ödemiş Milli Eğitim Müdürümüze ve Ödemiş Kaymakamımızın onayıyla ilgi daha çok arttı. Dileriz ilçemiz gençlerine yararlı olur” dedi.