• Paz. May 19th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

CHP TİRE’DE SANDIK BAŞINA GİDİYOR…

Bynehir nagehan sayal

Şub 5, 2022

CHP İzmir’de 4 ilçe sandık başına gidiyor

Haftalık olağan İl Yönetimi toplantısını gerçekleştiren Cumhuriyet Halk Partisi İzmir’de kritik bir karar alındı.

Haftalardır ilçe kongrelerini yapmayı bekleyen Bayraklı, Kınık, Torbalı ve Tire ilçeleri için çalışmalarını sürdüren il yönetimi, ilçe örgütlerinin sandık başına gideceği tarihleri belirledi.

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Yönetimi haftalık olağan İl Yönetimi toplantısını gerçekleştirdi. İl Başkanı Deniz Yücel’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantının ana gündeminde ise uzun süredir kongre tarihlerinin belli olması beklenen Kınık, Torbalı, Tire ve Bayraklı ilçelerindeki kongreler yer aldı.

Görevden almalar ve istifalar sonrası geçici yönetimler ile yönetilen 4 ilçe için yasal kongre süreci dolmasına rağmen bir türlü seçim tarihinin belli olmaması parti içinde huzursuzluğa neden olurken, İl Yönetimi’nin aldığı karar sonrası kongre bekleyen tüm ilçelerin sandık başına gideceği tarih belli oldu.

Buna göre Kınık İlçe Başkanlığı için 20 Şubat, Torbalı İlçe Başkanlığı için 27 Şubat, Tire İlçe Başkanlığı için 6 Mart ve Bayraklı İlçe Başkanlığı için ise 13 Mart tarihlerinde partililer sandık başına gidecek.