• Sal. Tem 16th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

CHP İZMİR’DEN ÖDEMİŞ ESNAFINA ZİYARET

Bynehir nagehan sayal

May 27, 2022

Dün Ödemiş’te CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve Yönetim Kurulu, meclis üyeleri ve parti üyeleriyle birlikte esnafların dertlerini dinlediler. Ödemiş İlçe Başkanlığında gerçekleşen toplantının ardından oluşturulan 10 ekiple Perşembe Pazarı, Sanayi Sitesi, Kaymakçı, Ovakent, Bademli, Konaklı Mahallelerini ve esnafları ziyaret ettiler.

CHP Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis, “Bu toplantımız yöneticilerimizi Ödemiş’te ve ülkede yaşanan sorunlarla ilgili halkla bir araya gelerek dertleri dinlemek ve var olan sorunlara ne gibi çözüm önerileri olduklarını dile getirmek amacıyla yapılmıştır. Bu sorunlar özellikle ülkemizin tarım ve hayvancılığın merkezi konumundaki Küçük Menderes Ovası’nın çok ciddi sorunlarıdır. Burada tarımda, hayvancılıkta ve sosyal hayatımızdaki sorunlar bu içinde yaşadığımız dönemde en üst seviyeye çıkmıştır. Bu sorunlara karşı biz yakın gelecekte Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında bu sorunlara ne gibi çözümler getiriyoruz. Sorusunun yanıtını vermek için alanlardayız. Bugün 10 ekip ile yola çıkıyoruz. Ekiplerimiz Ödemiş’in farklı yerlerinde vatandaşlarımızla birlikte olacak” dedi.

“Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu”

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, “İktidara az kaldı. İktidara giderken bütün partimizin kol kola, el ele yürümesini istiyoruz. Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu olacak. Onunla beraber Türkiye’yi aydınlık günlere götüreceğimizi canı gönülden inanıyoruz. Ankara’daki havada budur, İzmir’deki havada budur Ödemiş’te de göreceğim bakalım hava nasıl” diye ifade etti.

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, “İl Başkanlığı olarak başlattığımız bir çalışmanın ilk ayağında Ödemiş İlçe Başkanlığındayız. Özellikle İzmir’in merkezinden uzak olan ilçelerde, il başkanlığı olarak birebir yerinde çalışma yapalım. Burada yaşayan hemşerilerimizle bir araya gelelim, Ödemiş ilçe örgütümüzün yaptığı çalışmaları yakından takip edelim ve onlara katkı koyalım düşüncesiyle buradayız. Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Ekonomik kriz, hayat pahalılığı, işsizlik toplumun tüm kesimlerini derinden yaralıyor. En çok etkilenen kesimlerden biri de bölgede yaşayan, çalışan, üreten çiftçimiz. Bölgenin sorunlarıyla ilgili Cumhuriyet Halk Partisi olarak, hem iktidara geldiğimizde nasıl ve ne gibi çözümler üreteceğiz. Hem de yerel yönetimler olarak Ödemiş Belediyemiz zaten burada gerekli çalışmaları yapıyor. İzmir Büyükşehir Belediyemiz bölgeyle ilgili birçok yatırımlar yapıyor. Bunları daha iyi bir noktaya nasıl taşıyabiliriz. Ödemişli hemşerilerimizle birebir görüşerek, temas ederek 10 farklı grupla il başkan yardımcılarımız, belediye meclis üyelerimiz, ilçe öğreticilerimiz, vekilimiz ve diğer arkadaşlarımızla belli güzergâhlarda belli bölgelerde çalışma yapacaklar. Esnafla, üreticiyle, çiftçiyle bir araya geleceğiz ve onlardan aldığımız bilgilerle önümüzdeki çalışmalarımıza dâhil edeceğiz. Türkiye bir değişimin arifesinde bunu görüyoruz ve biliyoruz. Türkiye’nin bir değişime ihtiyacı var. Hukuka, hukukun üstünlüğüne ihtiyacı var. Türkiye’nin adaletli, hakkaniyetli, liyakatli bir yönetime ihtiyacı var. Bunu da Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde, millet ittifakıyla, güçlendirilmiş parlamenter sistem mutabakat metninin altına imza atan siyasi partilerle ve buna destek veren tüm hemşerilerimizle sandık geldiğinde hep birlikte başaracağız. Biz buna inanıyoruz, sizler de inanın kimse umutsuzluğa kapılmasın önümüzde güzel günler var bunu hep birlikte başaracağımıza inanıyorum” dedi.