• Cum. Haz 14th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

BÜYÜKŞEHİR’DEN ÖDEMİŞ’E ASFALT HAMLESİ SÜRÜYOR

Bynehir nagehan sayal

Ağu 30, 2023

İzmir Büyükşehir Belediyesi Küçükmenderes havzası ilçelerinde asfalt yapım hamlelerini devam ediyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi asfalt sezonunun açılmasıyla birlikte birçok ilçede yatırımlarını sürdürürken Ödemiş’te de Ödemiş Belediyesi iş birliğinde Ödemiş mahallelerinde sıcak asfalt çalışmalarını devam ediyor.

Şehrin birçok mahallesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı Bozdağlar Şube Müdürlüğü Ödemiş Belediyesi ve İZBETON ekipleri yol yapım ve yenileme çalışmalarını aralıksız şekilde devam ediyor.

Şehrin en büyük mahallerinden biri olan Hürriyet Mahallesinde de asfalt çalışması yapan ekipler, Ödemiş Şehirler Arası yeni Otogar yerleşkesinden Kiraz oto yoluna çıkan Şehit Ali Dereli mevki bağlantı yolunu sıcak asfalt kaplama yaparak yeniledi.

Mahalle Muhtarı Recep Yeşiltaş,  yolun önemli bağlantı ve üretim yolu olduğuna vurgu yaparak şunları söyledi.

Yeşiltaş; “Şehit Ali Dereli bağlantı yolu yeni garajın devreye girmesinden sonra hareketlendi. Kiraz Beydağ Kaymakçı Çaylı ve çevre köylerde ikamet eden vatandaşlarımız bu yolumuzu yoğun kullanıyor. Aynı zamanda bölgede yerleşim ve çok sayıda hayvan çiftliklerimiz var. Aynı zamanda bir üretim yolu diyebiliriz. Birçok saman, süt kamyonları da burayı tercih ediyor. Yolumuz yapılan çalışma ile çok güzel oldu. Başta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’e, Ödemiş Belediye Başkanımız Mehmet Eriş olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”