• Cum. Haz 14th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Başka Bir Tarım Mümkün’ sloganıyla üretici ve çiftçiye desteğini Beydağ ilçesinde sürdürdü.

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLÇEMİZDE 34 ÜRETİCİMİZE 132 KÜÇÜKBAŞ HAYVAN DESTEĞİ VERDİ”

Büyükşehir Belediyesinin Beydağ ilçesinde üretici ve çiftçiye bir kez daha desteğini sürdüğünü belirten Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, “İzmir Büyükşehir Belediyemizin ‘Başka Bir Tarım Mümkün’ vizyonu doğrultusunda, Kırsal Kesimde Gelir Getirici Faaliyetlerin Desteklenmesi Projesi kapsamında 34 üreticimize 132 adet küçükbaş hayvanı; İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Şevket Meriç, İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Projeler Müdürü Avni Gök, İzmir Büyükşehir Belediyesi Kiraz Yerel Hizmetler Koordinatörü Ümit Kazak, Tire Yerel Hizmetler Koordinatörü Caner Demirkap, Beydağ Yerel Hizmetler Koordinatörü Şakir Geçer, Çömlekçi Tarımsal Kalkınma Koop. Başkanı Soner Kılıçaslan, Ziraat Odası Başkanı Ünal İçmesu, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ergün Ahmet Köroğlu, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları ve değerli üreticilerimizin katılımıyla koyunlarını teslim ettik. Son 3 yılda 220 üreticimize 870 küçükbaş hayvan dağıttık. Her daim Beydağ’lı üreticilerimizin yanında olup çiftçimizin eli ayağı olacağız. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’e ve kıymetli ekibine tüm destekleri için bütün çiftçilerimiz adına teşekkür eder; dağıtılan küçükbaş hayvanların bereketli ve hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

Başkan Vekili Özuslu: Kırsalda Büyüme Sağlayarak Ekonomik Varlığımızı Geliştireceğiz

Tarıma ve hayvancılığa verdikleri destekleri anlatan İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu, “İlçemizde tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin teşvik edilmesine yönelik güçlü destekler sağlayan Büyükşehir Belediyesi, yerel istihdama katkı sağlarken kırsal nüfusun hem sosyal hem de ekonomik varlığını geliştiriyor. Kırsalda büyüme sağlanmadığı sürece, tarım girdileri yapmadığımız sürece, üreticiyi desteklemediğimiz sürece, hayvanları dağıtıp çoğalmasını sağlamadığımız sürece, yününü sütünü markalaştırıp ürün haline getirip sunmadığımız sürece bu istihdam dediğimiz beladan da kurtulamayız. Aynı zamanda İzmir’in süt üreticilerinin ürünlerinin değerlendirilmesini sağlayarak, küçük üreticinin rekabet gücünü artıracak, destekleyecek ve tarıma can suyu olacak” dedi. Özuslu, örgütlenmenin de önemine vurgu yaptı.