• Sal. Tem 16th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

Beydağlı çocuklar spor ve eğlence dolu bir yaz geçirecek. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in spora erişimde fırsat eşitliği ilkesi kapsamında faaliyet gösteren Spor Okulları yaz döneminde Beydağ’a portatif yüzme havuzu kurdu. 4 Temmuzda başlayan yüzme eğitimlerinde miniklerin heyecanı görülmeye değerdi.

“Beydağ’da Yüzme bilmeyen kalmasın”

“Yüzme Bilmeyen Kalmasın” mottosuyla yürütülen sosyal sorumluluk projesi kapsamında Beydağ’da da yüzme bilmeyen çocuk kalmayacak. Yüzme sporunu teşvik etmek için Beydağ’da da portatif yüzme havuzu kurularak açıldı.  Yüzme eğitimi Atatürk Mahallesi Leylak Sokak’ta 6-14 yaş arası çocuklara ücretsiz olarak veriliyor.

Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar; “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’in “Sporda Fırsat Eşitliği” ilkesi kapsamında su sporlarını teşvik etmek için ilçemize kurulan “Portatif Havuz” hizmete açıldı. İki ay boyunca 6-14 yaş grubu arasındaki çocuklarımıza yüzme eğitimi verilecek, yüzme bilmeyen çocuğumuz kalmayacak. Çocuklarımıza bu imkanı sağlayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’e teşekkürlerimi sunar; tüm çocuklarımıza iyi eğlenceler dilerim” dedi.

Başkan Yılmazlar yüzme havuzundaki çocukları İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu ile ziyaret ederek çocuklarla sohbet etti ve bone hediye ettiler.

Başkan Yılmazlar, ”Kötü alışkanlık ve teknoloji bağımlılığından arınmanın da en temel yollarından bir tanesi spordur. Beydağ’ımızda da küçük yaştan itibaren çocuklarımıza hem spor bilinci kazandırıp hem de yüzme eğitimi vermiş oluyoruz. Çocuklarımıza karne hediyesi Tunç amcalarından geldi. Umarız ilçemizde şampiyon yüzücüler yetiştireceğiz” dedi.