• Cts. May 25th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

BÖLCE VE KARACAOĞLU ÖDÜLLERLE DÖNDÜ

Bynehir nagehan sayal

Mar 26, 2022

Muratcan Bölce ve Âdem Karacaoğlu Ödemiş Halk Eğitim Merkezi ve Aso sponsorluğunda İzmir Enduro MTB Fest Türkiye şampiyonasına katılarak madalya ve kupayı kazandılar.

Türkiye Bisiklet Federasyonu takviminde yer alan Türkiye Enduro Şampiyonası’nın ilk ayak mücadelesi, hafta sonu İzmir’de düzenlendi.

Ödemiş’ten yarışmalara katılan Muratcan Bölce ilk 10’a girdi.

Ödemiş Halk Eğitimi merkezinde kaligrafi üzerine öğretmenlik yapan Muratcan Bölce, “Ödemiş Halk Eğitimi Merkezi ve ASO sponsorluğunda takım olarak katıldığımız Enduro İzmir Türkiye Şampiyonası’nda Enduro Teknik parkurda Hardtaıl MTB (Dağ Bisikleti) ile katıldık. Sert inişler keskin dönüşler kayalar uçurumlarla dolu İzmir Terapi Ormanında 14+ yaş grubuna katıldık. Benim ilk kez katıldığım SS1 Teknik parkurunda gidonumun çıkması sonucu gidonda yalama oluştu. Teknik bir yaralanma olmadı, kaza riski olabilirdi ve kontrollü iniş sağlayarak SS 1 de süre kaybına uğradım SS 2 ve SS 3 parkurlarını  ( toplamda 30 KM ) Teknik Enduro etabını SS1 / SS2 / SS3 parkurlarını toplam 25 DK Tamamlayarak ilk 10 sıralamasına girerek 9.cu oldum. Adem Karacaoğlu hocam da bu yarışmaya daha öncede katıldı. Bu ikinci katılışı olduğu halde şampiyonluğunu korudu.  Ve 3.cü olarak kupayı aldı. Enduro parkurunda SS 1 Teknik Parkur, SS 2 Parkur,  SS 3 Parkurları olmak üzere toplamda 3 parkurdan oluşuyor.  SS 1 parkuruna başladığımızda Adem Karacaoğlu hocam bir kaza geçirdi.yaralandı. Bu kazayı küçük sıyrıklarla atlattı. Yarış esnasında Adem hocam kaza yaptığı için süre kaybetti. Bu süreyi SS 2 ve SS 3 parkurlarında süre açığını kapatarak 3. cü Sıraya yerleşti. 3.olduğu kategoride Hardtaıl MTB ( Dağ Bisikleti ) kategorisi idi. Adem Karacaoğlu hocam SS 1 Teknik Parkur, SS 2 Parkur,  SS 3 Parkurlarını toplamda 16. Dakikada bende 25 dakikada bitirdim. Ben buradan öncelikle arkamda duran destek olan sevgili babam Fikret Bölce ‘ye ve değerli hocam Adem Karacaoğlu hocama bana bu yarış için çalıştırıp eğitim ve destek vererek yanımda olarak azimle çalışarak güvenerek inanarak yanımda olup imkan sağladığı için aynı zamanda Ödemiş Halk Eğitimi Merkezi Sevgili Müdürüm Mehmet Bakırlı Değerli müdür yardımcılarım Abdullah Gürsoy, Ali Çelik, Osman Gürbüz hocalarıma teşekkür ederim” dedi.