• Sal. Tem 16th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

BEYDAĞ’DA UÇURTMA ŞENLİĞİ RENKLİ GÖRÜNTÜLER OLUŞTURDU

Bynehir nagehan sayal

May 23, 2022

Beydağ Belediyesi’nin, çocuklara bahar coşkusunu ve uçurtma uçurmanın keyfini yaşatmak hedefiyle gerçekleştirdiği Uçurtma Şenliği, renkli görüntülere sahne oldu.

Beydağ Belediyesi’nin, çocuklara bahar coşkusunu ve uçurtma uçurmanın keyfini yaşatmak hedefiyle gerçekleştirdiği pandemi sebebiyle ara verilen bu sene 2.si düzenlenen Uçurtma Şenliği, renkli görüntülere sahne oldu.


“Gökyüzünü Hep Birlikte Renklendirdik”

Beydağ Belediyesi’nin organizasyonuyla gerçekleştirilen etkinliğe Beydağ Kaymakamı Fırat Kadiroğlu, Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, Meclis Üyeleri, muhtarlar, vatandaşların ve miniklerin katıldı. Etkinlikte çocuklar doya doya eğlendi. Çocuklara uçurtmalarını dağıtan Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, “Çocuklarımızın, teknolojinin esaretinde şekillenmeye başlayan yaşamlarında, eski zaman sokak oyunlarından olan uçurtma uçurmanın coşkusunun tadını yaşamalarını istedik. Onlarla birlikte uçurtma uçururken bizler de çocukluğumuza döndük ve onların mutluluğunu paylaştık. Çocuklarımızın baharın coşkusuyla eğlenmelerini istedik ve hep birlikte gökyüzünü renklendirdik. Çocukların mutluluğunu görmek bizleri de mutlu etti. Etkinliklerimiz devam edecek.” dedi.


Beydağ Atatürk Stadı’nda düzenlenen şenlikte çocuklar, lastik, parkur oyunlarıyla, maskotların gösterileriyle, palyaçolarla, yüz boyama, sokak oyunları ve birbirinden eğlenceli halat çekme, altın gol, çuval yarışmalarıyla doyasıya eğlendi.

Yarışlar sonrasında dereceye giren çocuklara satranç takımı ve içinde Nutuk olan hediye paketleri Belediye Başkanı, Beydağ Kaymakamı ve Meclis Üyeleri tarafından verildi.

Beydağ Belediyesi’nin ücretsiz olarak uçurtma, limonata, patlamış mısır, kek gibi atıştırmalık da dağıttığı Uçurtma Şenliği’ne yüzlerce çocuk ve vatandaşlar katıldı.