• Cts. May 25th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

BEYDAĞ’A MODERN BİR PAZARYERİ VE DÜĞÜN SALONU…

Bynehir nagehan sayal

Kas 22, 2021

Beydağ Belediyesi 100. Yıl Pazaryeri ve Sosyal Tesisleri’nde Zemin Etüd Çalışması Başladı
Beydağ’a Modern Bir Pazaryeri ve Düğün Salonu
Beydağ Belediyesi’nin Cumhuriyet Mahallesi’nde Pazaryeri ve Düğün Salonu olarak kullanılan binanın, statik ömrünü tamamlaması nedeniyle başlatılan çalışmalar sonucunda; içerisinde Otopark, Pazaryeri, Sosyal Tesisler ve Düğün Salonu’nun bulunduğu proje için bir aşama daha gerçekleştirildi. Pazaryeri ve Düğün Salonu Projesi ile ilgili zemin etüt çalışmaları başladı. Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, pazaryerini esnaflar ve Beydağlılar için en iyi faydalanacakları şekilde planladıklarını ifade etti.Beydağlıların rahat ve hijyenik bir ortamda alışveriş yapabilmelerine olanak sağlayacak, nezih ve modern bir düğün salonu, nikah salonu alanına kavuşacak ve Beydağ Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi mimar ve mühendisleri tarafından projelendirilen Beydağ Belediyesi 100. Yıl Pazaryeri ve Sosyal Tesisleri’nde zemin etüt çalışmaları başladı. Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, Belediye Meclis Üyeleri ve teknik personelle birlikte, Cumhuriyet mahallesinde 1400 metrekarelik alan üzerine yapılacak pazar alanında incelemelerde bulundu.

PROJELER “ORTAK AKIL” İLKESİ İLE ŞEKİLLENİYOR PazarYeri projelendirme çalışmaları kapsamında ilgili birimler ile görüşerek projeyi şekillendirdiklerini ve “ortak akıl, birlikte yönetim” ilkesini uyguladıklarının altını çizen başkan Yılmazlar, pazar alanını esnaflar ve Beydağlılar için en iyi faydalanacakları şekilde planladıklarını ifade etti. Yeni Pazaryeri ve Düğün Salonu’nda kapalı otopark, sosyal tesis, tuvaletler, mescit, kafeterya, lokal, modern sosyal tesisler gibi alanlarında bulunacağına vurgu yapan Yılmazlar, “ Yaklaşık iki yıldır çalışması devam eden, İzmir Büyükşehir Belediyemiz destekli 100. Yıl Pazaryeri ve Sosyal Tesisi’miz için bugün sahada ilk adım atıldı.
Bodrum kat Otopark, zemin kat Pazaryeri, 1. kat Sosyal Tesisler ve 2. kat Düğün Salonu olacak olan tesisimizin inşaat aşamasının zemin etüdü yapılmaya başlandı.
Projeleri hazırlanan tesisimizin zemin etüdü aşamasından sonra mevcut Pazaryeri ve Düğün Salonunun yıkım işlemleri yapılarak inşaata başlanılacaktır.Pazaryeri ve Düğün Salonu projemizi bir an önce hayata geçirerek Beydağlıların hizmetine sunacağız.Ayrıca bu süreçte desteklerini esirgemeyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer ve ekibince çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.