• Cum. Nis 19th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

BEYDAĞ BELEDİYESİ’NE BORNOVA VE ÖDEMİŞ’TEN ZİYARET…

Bynehir nagehan sayal

Ara 9, 2021

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ ve beraberindeki heyet, Beydağ’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş’in de eşlik ettiği ziyarette ev sahibi Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar başkanlara ilçeyi gezdirerek projelerden bahsetti.

Ziyarette; ilk olarak Cumhuriyet Halk Partisi Beydağ ilçe Başkanlığı ziyaret edildi. Ardından Beydağ Belediyesi Hizmet Binasında, Başkan Yılmazlar misafirlerini ağırladı. Baraj Kır Lokantası, Baraj Önü Sera Projesi Alanı, tarihi Beydağ Kalesi gezildikten sonra Beydağ’ın semt pazarı olan Perşembe Pazarı dolaşılarak esnaflarla sohbet edildi. Başkan Yılmazlar ilçeyi bir adım daha ileriye taşıyacak olan projeler hakkında bilgi paylaşımı yaparak heyeti ağırladı.

Tarihi Beydağ Kalesi’nde İncelemelerde Bulunuldu

Perşembe Pazarı’nda vatandaşla da bir araya gelerek sohbet etmeyi ihmal etmeyen başkanlar, talep ve görüşlere kulak verdi. Keyifli geçen ziyaret, Bizans dönemine tanıklık eden, rekonstrüksiyon ve restorasyon çalışmaları devam eden Beydağ Kalesi ile devam etti. Başkan Yılmazlar, “Günümüzde proje yüzde 85 aşamasına gelinmiş olup yapımına devam edilmektedir. ‘Beydağ Kalesi Uyanıyor’ isimli proje sosyal/kültürel/ turizme yönelik bir gelişim stratejisi, programı ve eylem planını kapsamaktadır. Proje teklifi konusu tekil uygulamanın arka planını ve kentsel/sektörel programını oluşturan bu strateji ve planın kapsamı ve etkinliği yüksek düzeydedir. Proje gerçekleştiğinde Bölge önemli bir kültürel mirasını geri kazanacaktır. İlçemiz turizm açısından önemli bir değer kazanacak ekonomik girdi sağlanacak, yeni iş kollarının ortaya çıkmasına katkıda bulunacaktır. Ayrıca Kent Müzesi olarak ilçemiz tarihine ışık tutacaktır.” diyerek projenin detaylarını aktardı.

Başkanlar fikir alışverişinde bulundu Günün devamında Perşembe Pazarı’nda da incelemelerde bulunan Başkan İduğ, Bornova Belediyesi’nin yürüttüğü uygulama ve çalışmaları paylaştı. Başkanların karşılıklı fikir alışverişinde bulunduğu ziyarette Beydağ’ı oldukça beğendiğini kaydeden Başkan İduğ, “Beydağ’ın çalışkan ve üretken Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar’ı Ödemiş Belediye Başkanımız Mehmet Eriş ile ziyaret ederek fikir alışverişinde bulunduk. Hayata geçirdiği projelerini yerinde dinledik; bizler de imkanlarımız doğrultusunda her zaman Beydağ Belediye Başkanımız Feridun Yılmazlar’a hizmetleri doğrultusunda destek olacağız. Nazik ev sahipliği için Başkanımıza ve değerli ekibine teşekkür ediyoruz.” dedi.