• Paz. May 19th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

BEYDAĞ BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRENCİLERE SALEP DONDURMASI

Bynehir nagehan sayal

Haz 15, 2022

2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılının son haftasında karne sevinci yaşayan öğrenciler Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar’ın dondurma hediyesi ile mutlu oldular.

Beydağ Atatürk İlkokulu-Ortaokulu, 80.Yıl Aşağı Aktepe İlkokulu-Ortaokulu, Cumhuriyet Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde düzenlenen etkinlikte çocuklar dondurma sevinci yaşadı. Okula gelen Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar’ın çevresinde çocuklar sevgi yumağı oluşturdu. Yüzlerce çocuğun sevgi çemberine alınan başkan Yılmazlar, karne sevinci yaşayan öğrencilerin heyecanına ortak oldu. Başkan Yılmazlar önümüzdeki günlerde okullar tatile girmeden diğer tüm okullarda da dondurma dağıtımı yapılacağını belirtti.

 “Üreten Beydağ Belediyesi” anlayışıyla üretime dayalı tarımın kalkınması ve desteklenmesi için başlattıkları proje kapsamında daha önce ekimi ve hasadı yapılan saleplerden çocuklar için dondurma yapıldı.

Başkan Yılmazlar öğrenciler için Belediyenin salep arazisinden hasat ettikleri salepten dondurma hazırlattı.

Beydağ Kaymakamı Fırat Kadiroğlu, İlçe Jandarma Komutanı Mesut Ertekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sunullah Desticioğlu, Belediye Meclis Üyeleri, okul müdürleri, öğretmenleri ve öğrencilerin katıldığı toplantıda,

Başkan Feridun Yılmazlar, “Sizleri geleceğin hakimleri, savcıları, doktorları olarak görüyoruz. Çünkü sizler Türkiye’nin geleceklerisiniz. Hizmetleri yapacağınız dönemde Türkiye’mizin Beydağ’ımızın daha güzel günlere gelmesi lazım. Bugün burada amacımız okulun son haftasında hem karne heyecanınızı paylaşmak hem de kendi arazilerimizde ürettiğimiz salepten sizler için hazırlattığımız “Salep Dondurması” bahanesiyle sizlerle birlikte olmak, bunları paylaşmak. Karneleri aldığınızda güzel bir tatil geçirin, okullar açılınca kaldığımız yerden devam edeceğiz. Hepinize şimdiden iyi tatiller…” dedi.

Ayrıca Başkan Yılmazlar, 23 Nisan’da Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan çocuk Başkan Eren Selek’in yılsonu için tüm arkadaşlarına dondurma dağıtılmasını talep ettiğini ve Belediye olarak bu isteğe kayıtsız kalamadıklarını belirtti.

“Salep üretimini yaygınlaştırmak istiyoruz”

Başkan Yılmazlar bu salebin çok önemli olduğunu belirtti. Mahallelerde yaygınlaştırmak istediklerini belirten Yılmazlar “Salep üretimine yönelinmesiyle birlikte hemşerilerimiz bahçelerinde normal fidanlarının aralarına salep ekerlerse artı bir toprak ihtiyacı olmadan üretim yapılabilecektir. Özellikle geliri az olan mahallelerde önemli bir girdi sağlayacaktır.” diye konuştu.

“Bugün 1 sene önce ektiğimiz ve Mayıs ayında hasat ettiğimiz saleplerimizden dondurma yaptık. Çünkü üretmek  ve üreticiye destek olmak paha biçilemez bir şey. Tarımı ve üretimi daima destekleyip arttırmak en büyük amaçlarımızdan biridir.”  dedi.

Görevli belediye personelleri Beydağ’da bulunan Adile Şen Anaokulu, İzmir Büyükşehir Belediyesi İzelman Anaokulları, Şehit Üsteğmen Mehmet Sakallı Anadolu Lisesi, Adaküre İlkokulu, Palamutçuk İlkokulu, Çamlık İlkokulu, Karaoba İlkokulu ve Kurudere İlkokulu’nda bulunan öğrencilere de dondurma dağıttı. Miniklerin gözlerindeki dondurma sevinci her şeye değer…