• Paz. May 19th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

BAYINDIR’DA ‘MUTLU BAKIŞ’ BULUŞMASI

Bynehir nagehan sayal

Nis 9, 2022

‘Mutlu Bakmak İçin Sözde Değil Özde Arkadaş Seç’

Çocukların suça bulaşmalarını engellemek, onların hayatta mutlu olmalarını sağlamak, suç ve suç odaklı zararlı gruplardan nasıl korunur, doğru bilgilere nereden ulaşılır, gerçek arkadaşlara nasıl ulaşılır, ön yargılardan arınıp güçlü iletişimler kurarak, kendilerini keşfedip yaşam hedefi belirlemelerini sağlamak için İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görevli uzmanlar, liseli gençleri bilgilendirdi.

Bayındır İlçe Emniyet Müdürü Levent Akkaya’yı ziyaret eden TEM Şube Müdürlüğü uzman ekibi buradan konferansın verildiği Müzekke Susamcıoğlu Anaokuluna geçti.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri kapsamında geliştirilen “Mutlu Bakış Projesi” Bayındır İlçe Emniyet Müdürlüğü desteği ile liseli gençlere anlatıldı. Müzekke Susamcıoğlu Anaokulunda gerçekleştirilen ve öğrenciler ile öğretmenlerin katıldığı konferansta, örneklemelerle sunumlar yapıldı. Çocukların suça bulaşmalarını engellemek ve onların hayatta mutlu olmalarını sağlamak için lise öğrencilerine verilen eğitimde, uzmanlar amacın gençlerin suç örgütlerine karşı yanlış bilgilenmemelerini, doğru bilgiyi öğrenerek, doğru arkadaşlıklar edinmelerini sağlamaları olduğunu ifade etti.