• Cts. May 25th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kapsamında Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Ödemiş Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Başkan Eriş’in bu ziyaretine,  Şehit Polis Gökhan Kirazlı Ortaokulunun 26 öğrencisi de eşlik etti.

Gezi öncesi öğrencilere ziyaret kuralları ile ilgili bilgi verilirken, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş merak edilenleri cevapladı. Bölgede çok sayıda kedi köpek olduğunu dile getiren Eriş, “Aldığımız kedilerimiz ve köpeklerimiz, eğer hayatını sürdürebilecek durumdaysa biz onları aldığımız yere bırakıyoruz. Yasa böyle bir yol gösteriyor bize. Sadece tehlikeli ırk olarak adlandırılan köpeklerimizi korumak adına geri bırakmıyoruz. Zaten onların beslenmesi bile yasak. Onun dışında sokaktan topladığımız hayvanların gerekli aşı ve bakımları yapıldıktan sonra yasa gereği aldığımız yere bırakmak zorundayız.” ifadelerini kullandı.

Bölgenin kedi evine sahip tek barınağı olma özelliği taşıyan Ödemiş Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etmek isteyen vatandaşlar için ise ziyaret günleri Çarşamba olmakla birlikte saat 13.00 ile 16.00 arasında gerçekleştiriliyor.