• Paz. May 19th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

BAŞKAN DURAN’A ANKARA’DAN GELDİ

Bynehir nagehan sayal

Nis 2, 2022

Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran Ankara’da düzenlenen İkinci Yüzyıl Yerel Yönetimler Proje Ödülleri töreninde proje dalında ödüle layık görüldü. Başkan Duran ödülünü İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Metin Ergun’un elinden aldı.

Ankara’da düzenlenen İkinci Yüzyıl Yerel Yönetimler Proje Ödülleri törenine CHP Genel Başkanı  Kemal  Kılıçdaroğlu’da katıldı. Törende Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Eskişehir Büyüşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ında ödül aldığı törende Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran’da proje dalında ödüle layık görüldü.  Hayata geçirilen projeler bazında Sosyal Market, Engelsiz Kafe, Kuvayi Milliye Müzesi ödüle layık görülürken, tamamlanacak projeler arasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk Stadyumu üzerine yapılacak olan GES (Güneş Enerjisi Santrali)  Cumhuriyet Meydanı düzenlemesi ve Balık Hali Projesi  ödül aldı.

İZMİR’DE 4 BELEDİYE ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

İkinci Yüzyıl Derneği Yerel Yönetimler Proje Ödülleri töreninde  İzmir’den 4 Belediye ödüle layık görüldü. Tire, Çiğli, Narlıdere ve Selçuk ilçeleri proje bazında ödüle layık görüldü.

Ödül töreni sonrası açıklamalarda bulunan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran; “Tire için aşkla çıktığımız bu yolda üçüncü yılımızı hizmet ile geçirmenin haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Göreve geldiğimiz 2019 yılından bu yana ilçemizin nasırlaşmış sorunlarına eğildik. Makam ve mevkilerin geçici olduğunu biliyoruz. Biz gelecek nesilleri düşünerek çıktığımız bu yolda dur durak bilmeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Aldığımız bu ödüller tabi ki bizleri mutlu ediyor.  Bizleri ödüle layık gören İkinci Yüzyıl Yerel Yönetimler Derneği’ne ve bu ödülü bizlere takdim eden İYİ Parti Genel Başkan Yardımcımız Sayın Metin Ergun’a teşekkür ediyorum. 3 yıl içerisinde Tire’de altyapı ve üstyapı başta olmak üzere Tire’nin çehresini değiştirecek projelere imza attık. Hiçbir zaman mazeret üretmedik. Çünkü seçimle gelen insanların mazeret üretme lüksü yoktur.  Bir yandan pandemi ile mücadele ederken,  pandemiyi fırsata çevirip İzmir Büyükşehir Belediyemizin desteğini alarak ilçemizin altyapı ve üstyapısını yeniledik. Şimdi artık büyük projelere başlama zamanı. Çok yakında yeni projelerimizle sizlerle olacağız” dedi.