• Per. Kas 30th, 2023

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

BABA OĞUL MARATONDA TİRE’Yİ TEMSİL ETTİ

Bynehir nagehan sayal

Nis 19, 2022

Maraton İzmir’de Tema Vakfının ağaç kardeşliği projesine destek vermek için maratona katılan Tire Kurtuluş Ortaokulu öğrenci velisi Yalçın Candaş, Kurtuluş Ortaokulu 7-D sınıfı için koştu.

Okuldan yapılan açıklamada, “İyilik Peşinde Koş!” kampanyasına destek veren, küçük başarılarıyla büyük işler yapan 7-D Sınıfının kocaman yürekli öğrencilerini kutluyoruz. Bağışlarıyla bu kampanyayı destekleyenler yaklaşık altı bin çocuğun orman ekosistemi ve yaşamım çeşitliliği konulu doğa eğitimine katılmasına destek olacak. Ayrıca 6 bin fidanlık Hayrettin Karaca Ağaç Kardeşliği Ormanı oluşturulacak.

Dört bin kişinin katılımıyla gerçekleştirilen Uluslararası İzmir Maratonunda Kurtuluş Ortaokulu 7-D Sınıfı adına koşan Kurtuluş Ortaokulu Öğrenci Velisi Yalçın Candaş maratonu 32. olarak tamamladı. Babasının izinden giden 7-D Sınıfı öğrencisi İzzet Efe Candaş da İzmir Sporfest çocuk koşusuna katılarak maratonu tamamlayarak Tire’yi gururla temsil ettiler. Teşekkürler Kurtuluş Ortaokulu, teşekkürler 7-D sınıfı ve tüm öğrenciler, teşekkürler Yalçın Candaş.” İfadelerine yer verildi.