• Sal. Oca 18th, 2022

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

ATATÜRK KIR KOŞUSU YAPILDI…

Bynehir nagehan sayal

Ara 27, 2021

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün Ankara´ya gelişinin 102. yıl dönümü münasebetiyle geleneksel olarak düzenlenen Atatürk Kır Koşusu Ödemiş Kaymakamlığı koordinesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl okullardan öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleşti.
Atatürk anıtı önünde başlayan koşuya Ödemiş İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü, Ödemiş Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Cafer Cebeci, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hüsnü Korkmaz, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ruhi Bal, okul idarecileri, öğretmenler, veliler ve görevliler katıldı.

Atatürk koşusuna katılan ve Ödül alan öğrenciler ve okulları şöyle,
Küçük Erkekler bireyselde dereceye giren öğrenciler ve okulları
Birinci: Ahmet Yıldız Ödemiş Ortaokulu
İkinci: Alper Yüce Hatipoğlu Hasan Erdem
Üçüncü: Umutcan Bulut Cumhuriyet Ortaokulu
Küçük Erkekler Takımda derece giren okullar ve puanları
Ödemiş Ortaokulu 14 Puan
Hatipoğlu Hasan Erdem 15 puan
Cumhuriyet Ortaokulu 33 Puan
Yıldız Kızlarda bireyselde dereceye giren öğrenciler ve okulları
Birinci: Zeynep Çay 3 Eylül YBO
İkinci: Perihan Güner 3 Eylül YBO
Üçüncü: Yağmur Döner Ödemiş Ortaokulu
Yıldız Kızlar Takımda dereceye giren okullar ve puanları
3 Eylül YBO 16 Puan
Ödemiş Ortaokulu 22 Puan
Hatipoğlu Mustafa Erdem 55 Puan
Yıldız Erkekler bireyselde dereceye giren öğrenciler ve okulları
Birinci: Ömer Ali Kamal Şehit Süleyman Özdemir Ortaokulu
İkinci: Eren Kaya Ödemiş Ortaokulu
Üçüncü: Utku Bozkurt Ödemiş Ortaokulu
Yıldız Erkekler takımda dereceye giren okullar ve puanları
Ödemiş Ortaokulu 22 Puan
Hatipoğlu Mustafa Erdem Ortaokulu 45 puan
Mustafa Ayşe Yanbastı Ortaokulu 50 puan

Genç Kızlar bireyselde dereceye giren öğrenciler ve okulları
Birinci: Eflal Konuş Ödemiş Anadolu Lisesi
İkinci: Gülnur Sayar Ödemiş Anadolu Lisesi
Üçüncü: Ceren Peker Prof.Dr. Muzaffer Kula Anadolu Lisesi
Genç Kızlarda takımda dereceye giren okullar ve puanları
Ödemiş Anadolu Lisesi 29 puan
Zübeyde Hanım MTAL 33 puan
Ödemiş Anadolu Lisesi 44 puan

Genç Erkekler bireyselde dereceye giren öğrenciler ve okulları
Birinci: Şükrü Demir Prof. Dr Muzaffer Kula Anadolu Lisesi
İkinci: Mehmet Akkul Ödemiş Anadolu Lisesi
Üçüncü: Kağan Miyazaki Öztürk Ayhan Kökmen Fen Lisesi

Genç Erkekler takımda dereceye giren okullar ve puanları
Prof. Dr Muzaffer Kula Anadolu Lisesi 33 puan
Ödemiş Anadolu Lisesi 70 puan 4. 28. Oldu
Ticaret Anadolu Lisesi 70. Puan 4. 34.oldu

Küçük Kızlar bireyselde dereceye giren öğrenciler ve okulları
Birinci: Beray Malgır Ödemiş Ortaokulu
İkinci: Aynur Tuana Köylü Ödemiş Ortaokulu
Üçüncü: Hatice Sude Uygun Ödemiş Ortaokulu

Küçük Kızlar takımda dereceye giren okullar ve puanları
Ödemiş Ortaokulu A takımı 6 puan
Ödemiş Ortaokulu B takımı 21 puan
Sınav Ortaokulu 27 puan
Dereceye giren öğrencilere ödüllerini Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü, Ödemiş Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Cafer Cebeci, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hüsnü Korkmaz, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ruhi Bal ile birlikte verdiler.