• Cts. May 25th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

AŞIK VEYSEL ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE ANILDI

Bynehir nagehan sayal

Mar 22, 2022

Uzun İnce Bir Yoldayım, Dostlar Beni Hatırlasın, Güzelliğin On Par’etmez gibi birçok eser bırakan halk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu vefatının 49. yılında Ödemiş Belediyesi Kültür Merkezinde yapılan etkinlikle anıldı.

Ödemiş Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu tarafından hazırlanan ve Kültür Merkezinde yapılan etkinliğe Ödemiş Kaymakamı Yazı işleri müdürü Mahmut Yeniay, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, eşi Selma Eriş, Ödemiş Belediye Başkan Yardımcıları Özay Kaptan, Feridun Azeroğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Yerel Hizmetler Koordinatörü Hikmet Güriş, Mustafa Turan, Kent Konseyi Başkanı Mehmet Taşlı ve davetliler katıldılar.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Bu akşam hepimizin Türk Halk Müziği dediğimizde ülkemizin tarihinde derin izler bırakmış Aşık Veysel Şatıroğlu’nun anabilmek onu dinleyebilmek, kendi sesinden duyabilmek hepimiz için zenginlik olsa gerek tabii ki bu seslendirmede de yine bizim arkadaşlarımız olacak yine hocamızın ve arkadaşları hem kendileri söyleyecek hem de karşı tarafla birlikte söyleyecekler. Onları dinlemek bizim içinde büyük bir mutluluk olacak çünkü aylardır çalıştıkları bir emek var. Beraberlik var. Birlik ve beraberliğin sonucunu alkışlarımızla ödüllendirirsek gecenin her anlamında değeri olacaktır” dedi.

Ödemiş Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu davetlilere Halk ozanı Aşık Veysel’in türkülerini seslendirdiler. 

Anma programından sonra Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş şef İnan Ödemiş’e çiçek takdim etti.