• Cts. May 25th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

“ARACIM ŞAHSİ MESELEDEN KURŞUNLANMADI”

Byadmin

Eyl 30, 2021

DEVA PARTİSİ KİRAZ İLÇE BAŞKANI

“ARACIM ŞAHSİ MESELEDEN KURŞUNLANMADI”

Deva Partisi Kiraz İlçe Başkanı Hakkı Sab geçtiğimiz gün kendisinin aracına yapılan silahlı saldırı ile ilgili basın açıklamasında bulundu.

Başkan Hakkı Sab, Kiraz’da gece yarısı aracına silahlı saldırıda bulunan kişilerle ilgili olarak bu eylemin şahsına yapılmış bir eylem olmadığını vurguladı.

Sab yaptığı açıklamada, “Olay günü savcılık ve kolluk kuvvetlerine verdiğim ifadeye karşılık eylemi gerçekleştiren kişi şahıs gerçekle bağdaşmayan olayla ilgili birlikte aynı masada içki içtiğimizi belirterek olayı şahsi gösterip çarpıtmıştır. Daha da üzücü olan ise Ödemiş Savcılık makamının açıklamasıdır diye servis edilen haberde daha öncede farklı suçlara karışmış birinin ifadesini bir delil olmadan doğru kabul ederek konuyla ilgili yine aynı şahsın ifadesi doğrultusunda basına bilgi verilmesidir.” Haber Metni: Dilek Acar Güleç

BASIN AÇIKLAMASI TAM METNİ:

Çok Değerli Kirazlı Hemşerilerim ve Değerli Kamuoyu;

Bilindiği üzere 26 Eylül 2021 tarihinde aracımıza silahlı olarak yapılan talihsiz olay hakkında ortalıkta dolaşan bilgi kirliliğine karşı bu basın açıklamasını yapma gereksinimi hissettim.

Kolluk ve savcılık makamına verdiğim ifadeye karşılık, şahıs gerçekle bağdaşmayan olayla ilgili birlikte aynı masada oturup içki içtiğimizi belirterek olayı şahsi gösterip çarpıtmıştır.

Daha da üzücü olanı ise; inanmak istemediğim ve Ödemiş savcılık makamının açıklaması diye servis edilen haber de, daha öncede farklı suçlara karışmış birinin ifadesini bir delil olmadan doğru kabul ederek, konu ile ilgili yine aynı şahsın ifadesi doğrultusunda basına bilgi vermesidir.

Bazı haber kaynaklarında çıkan haberlerde ise;  şahıs benimle her gün yediği içtiği ayrı gitmeyen, her gün bir arada olup görüşen, şahsımla çok yakın biriymiş gibi gösterilmeye çalışılıyor…

Esnaf bir babanın evladı olarak çocukluğumdan beridir rahmetli babamın yanında esnaflığın içinde büyümüş biriyim, 2008’den bu yana Kiraz ilçemizde kendi işimi yapmaktayım, Ocak ayından bu yana da Deva partisinin ilçe başkanıyım. Beni ilçemde yıllardır herkes tanıyor, hiç kimseyle bırakın kavga etmeyi sözlü tartışmam bile olmamıştır. Yıllardır esnaflığın içinden geldiğimden ve siyasetle ilgilendiğimden dolayı herkesi tanırım, herkesle de aramı iyi tutmaya çalışırım. Bu Şahsıda lise dönemimden tanırım her hangi bir husumetim ve samimiyetim yoktur.

12 yıldır düğün fotoğrafçılığı yaparım ve olayın yaşandığı köye de yıllardır gider işimi yaparım. Şimdiye kadar kimse gelip aracımıza mermi sıkmadı, kimse bizlere hakaret etmedi ve kimsenin tehdidine maruz kalmadım.

Ortada Hiçbir sebep yokken tarafıma yapılan bu eylem şahsi değildir.

Bizler İlçemizde sıradan bir partiyi değil önümüzdeki dönemlerde ülkemizin yönetimine iştirak edecek bir kadroyu ve ülkemizi özlediği günlere kavuşturacak bir genel başkanı temsil ettiğimizin farkındayız ve attığımız her adımı da bunun bilincine vararak yapıyoruz…..

Bu süreçte beni arayarak yanımda olan çok değerli genel başkanım ALİ BABACAN’a

Yine eşimi ve beni arayıp yanımızda olan Çok değerli genel merkez teşkilat başkanımız ve eski adalet bakanımız SADULLAH ERGİN’E

Partimizin Çok değerli İzmir Koordinatörü Ahmet ERGİN’E

Deva partimizin çok değerli milletvekili Mustafa Yeneroğlu ve danışmanı Muhammet beye

Genel merkezden bizleri arayan isimlerini sayamadığım Deva Ailemizin çok değerli mensuplarına

Her zaman yanımızda olan Çok değerli İzmir İl Başkanım SEDA KAYA ÖSEN’E

İl yönetim kurulu üyelerimizE

İzmir’imizin çok değerli ilçe başkanları Çevre il ve ilçelerimizin il ve ilçe başkanlarına

Çok değerli Kiraz İlçe Kaymakamımız Onur TİTİZ bey efendiye

Kiraz Chp İlçe başkanı Yücel Çetinkaya, Türkiye değişim partisi Bşk. Hanıma Demokrat Parti ilçe Başkanı Soner Almaz a

Ve bizleri arayıp yanımızda olan partili partisiz tüm dostlarıma teşekkürlerimi iletiyorum …

En Önemlisi ise Olayı çarpıtmadan benim ağzımdan dinleyen ve Basın açıklamamamıza yer veren Çok değerli Basın mensubu arkadaşlarıma da ayrıca teşekkürlerimi iletiyor saygılarımı sunuyorum.

Herkesi saygı ve sevgiyle selamlıyorum….

 HAKKI SAB

DEVA PARTİSİ KİRAZ İLÇE BAŞKANI

By admin