• Cts. May 25th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

AK PARTİ ÖDEMİŞ İLÇE BŞK. MUHAMMET ŞEN: “ERİŞ’İN ÇALIŞMALARINDAN MEMNUN DEĞİLİZ”

Byadmin

Eyl 20, 2021

Şen, “Eriş hiçbir vaadini yerine getirmedi”

AK Parti Ödemiş İlçe Başkanı Muhammet Şen, ilçe teşkilatı olarak yapmış oldukları çalışmaları aktardı. Belediye Meclis Üyeleri Abdulkadir Karaerkek ve Onur Atbin ile birlikte gerçekleştirilen basın açıklamasında Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş’in yönetiminden duydukları rahatsızlıkları dile getirdi.
Şen, üye çalışmalarında İzmir ilçelerinde birinci olduklarını söyleyerek üye sayısının gün geçtikçe daha da arttığını belirtti. 7 / 24 İlçe Teşkilatı olarak vatandaşların hizmetinde olduklarını belirten Şen, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nü Ödemiş’te açarak çevre ilçelere hizmet verdiklerini, yeni binasının da yakında hizmete gireceğini söyledi. Ayrıca Sağlık Bilimleri Fakültesinin de seneye öğrenci alımına başlayacağını aktardı.
Şen, “İlçe sağlık müdürlüğünün binası yenilecek. İhale aşamasında olan yenileme kısa sürede başlayacak. Zafer mahallemizin okul sorunu vardı. Onu da bakanlığımız aracılığı ile yer sorununu çözdük. Ödemiş’te doğalgaz olmayan 6 okulumuzun doğalgaz sorununu çözdük. Ödemiş’e 2. Toki alanı için girişimlerde bulunduk. Önümüzdeki yıl onu da çözeceğiz. Bunun yanında Toprak Mahsulleri tarafından satışında zorlanılan patates için gerekli girişimlerde bulunarak sorunu çözdük. Ayrıca Süt tozu fabrikası projemiz gündemde onunda çalışmasını başlattık. Bizler Ak Parti ailesi olarak Ödemiş için yapılması gereken ne ise üzerimize düşeni yerine getirmek için mücadelemizi sürdürüyoruz”1

ERİŞ’İN ÇALIŞMALARINDAN MEMNUN DEĞİLİZ
Şen “Belediye Başkanı Eriş, adaylığı döneminde vaat ettiği hiçbir sözü yerine getirmemiştir”
AK Parti Ödemiş İlçe Başkanı Muhammet Şen, Belediye Meclis Üyeleri Abdülkadir Karaerkek ve Onur Atbin, Ödemişlilerin şuan ki mevcut yönetiminden memnun olmadığını gördüklerini söyleyerek, “ Eriş’ in bir dizi vaatleri vardı. Ancak hiçbiri gerçekleşmemiştir. Yol harcamalarına katılım payın alınması zorunlu değildir. Ancak Ak Parti muhalefeti ile 1 Temmuz 2019 belediye meclis toplantısında millet ittifakı tarafından kabul edilmiştir. Mahmut Badem döneminde bu katılım payları vatandaştan alınmadı. Öyle bir zorunluluk getirilmedi. Şimdi ki dönemde belediyeden giden memurlar Mahmut Badem dönemde yapılan hizmetin bedeli sizden alınıyor diye cümle kuruluyor. Yani Ak Parti döneminde yapılan hizmetin bedelini CHP belediyesi alıyor.
Kırsal Mahalle statüsü verilmeyen yerler ile ilgili üç defa önerge verdik. Ödemiş Belediyesi ancak 9 büyük beldeyi kırsal mahalle statüsüne dönüştürmedi. Vatandaşlarımızı mağdur etmişlerdir. Ayrıca su patlakları konusunda İZSU çalışmaları yapmıyor. Özellikle su kesintileri sebebi ile vatandaşımız çileden çıkıyor. Su tasarrufundan bahseden bir belediye başkanı önce kendileri bu sorunları çözmeliler” açıklamamalarını yaptılar.

By admin