• Cum. Nis 19th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

AHMET KOCAAĞA’DAN BİRLİK VE BERABERLİK YEMEĞİ

Bynehir nagehan sayal

Haz 1, 2022

Ödemiş Ziraat Odası Başkanı Ahmet Kocaağa ve 21 meclis üyesinin birlikte düzenledikleri Birlik ve Beraberlik yemeğinde muhtarlar ve delegelerle bir araya geldi. Yemekte, Ödemiş Muhtarlar Derneği Başkanı Nihat Savuran teşekkür ederek plaket takdim etti.

200 kişinin katıldığı yemeğe Ödemiş Ziraat Odası Başkanı Ahmet Kocaağa ve Yönetim Kurulu, Ödemiş Muhtarlar Derneği Başkanı Nihat Savuran, Ödemiş Otomobilciler ve Şoförler Odası Başkanı Tahir Silay ve çok sayıda muhtar katıldı.

Ödemiş Ziraat Odası Başkanı Ahmet Kocaağa, “Daha öncelerinde devamlı olarak toplantılarımızı yapardık ama geçen sene pandemi dolayısıyla yapamadık. Bu sene zaman geçmeden yapmak istedik. Bu vesileyle muhtar arkadaşlarımızın desteklerinden dolayı da teşekkür ediyorum. Öncelikle bu yemeğin bedelini Ziraat Odası meclis üyeleri olarak 21 arkadaş karşılıyoruz. Kurumumuzla hiçbir alakası yok. Ziraat Odası olarak yeni bir yatırıma giriyoruz. Yaklaşık 2 ay içinde Ziraat Odasının altına medikal yani hayvan eczanesi açacağız. Kar amacı olmadan burada hayvansal ilaçları odamız adına üreticilerimize hizmet vermeye çalışacağız. Ayrıca yan tarafında Ziraatçılar Lokali açmayı planlıyoruz ve şu an da inşaatımız devam ediyor. Türkiye’nin her yerinden fidan almaya, hayvan almaya gelenler oluyor. 365 gün ticaret oluyor. Birçok kişinin buluşma noktası olarak hizmete sunmak istiyoruz.  Katılan herkese teşekkür ederiz” dedi.

Muhtarlar Derneği Başkanı Nihat Savuran, “İlçemizin en aktif odalarından bir olan Ziraat Odası, bugüne kadar mevcut başkanımız Ahmet Kocaağa başkanlığında odamız ve çiftçilerimiz için birçok çalışmaya, yeniliğe imza atarak ülkemizin örnek odalarından biri haline getirmiştir. Çalışmalarına birçok kesimi dahil ettiği gibi biz muhtarları da paydaş olarak yanından ayırmamıştır. Bunun en güzel örneği olarak Ödemiş Muhtarlar Derneğimizin faaliyet merkezi eskiden Akıncılar Mahallesi, 3 Eylül Parkı içinde yıkılan eski belediye binasının arkasındaki ek binadayken, 2006 yılında mülkiyeti Ziraat Odasının olan şimdiki Muhtarlar Derneği binamızı bizlere tahsis etmişlerdir. Yaklaşık 16 yıldır bu binada muhtarlarımıza ve halkımıza hizmet veriyoruz. Ayrıca dönem dönem muhtarlarımız ile bugünkü gibi yemekli toplantılar yaparak muhtarlarımızın sorunlarına da çözüm bulmaya özen göstermektedirler. Bizlere değer vererek camiamıza bu imkânlarımızı sağlayan başta Ziraat Odası Başkanı Ahmet Kocaağa olmak üzere bu kararlarda imzası olan tüm Yönetim Kurulu üyelerine, meclis başkanı ve üyelerine muhtarlarımızın adına teşekkürü borç bilirim” dedi.