• Paz. Nis 14th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

Ödemiş’te Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi projesi kapsamında Ödemiş Kaymakamlığı ve Tarım ve Orman Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğü tarafından 77 üreticiye Makine-Ekipman Dağıtımı Töreni yapıldı.

Törene, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Av. Hamza Dağ, İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, İzmir İl Tarım Müdürü Mustafa Özen ve Ödemiş İlçe Tarım Müdürü Ömer Faruk Tutar, Oda Başkanları, Meclis Üyeleri, AK Parti Ödemiş İlçe Başkanı Muhammet Şen ve üreticiler katıldı. Programda lokma, keşkek ve kar helvası hayrı yapıldı.

İzmir İl Tarım Müdürü Mustafa Özen, “Vermiş olduğumuz bu ekipmanları bu bereketli toprakları tarımı biraz daha ileriye götürme noktasında inşallah faydalı ve bereketli bir işe yarar hayırlar getirir. 77 üreticimize ama İzmirli 21 bin üretici çiftçi ailemizin tamamına hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum” dedi.

Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, “Her zaman çiftçilerimizin yanında olmaya onlara destek olmaya önder olmaya yol göstermeye gayret gösterdik. İl ve İlçe Tarım Müdürlüğümüzün kıymetli personellerine çiftçilerimiz adına teşekkür ediyorum. Tabi ki en büyük teşekkürü de bu ovada bu yaylalarda bu üretimi tüm aksaklıklara tüm olumsuz şartlara rağmen gerçekleştiren, üretimi durdurmayan memleket ekonomisine aile ekonomisine katkı sunan Ödemişli çiftçilerimize gelsin diyorum. 77 tane üreticimize çiftçimize makine- ekipman dağıtımı gerçekleştireceğiz. Ben üreticilerimize çiftçilerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. İnşallah Ödemiş tarımına çiftçilerimizin aile bütçesine katma değer yaratma hususunda önemli ilerlemeler sağlar. Bu programa başvurdukları için üreticilerimizi tebrik ediyorum, hayırlı uğurlu olsun” dedi.

İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, “Bu alet ve edevatların tarım sektörümüze çiftçilerimize üretenlerimize hayırlı olmasını bereketli olmasını ve inşallah Ödemiş’imize özellikle hayırlar getirmesini yüce Allah’tan temenni ediyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Av. Hamza Dağ, “Ekipmanları alacak olan çiftçi kardeşlerime bunun inşallah bereketli kazançlar ortaya çıkartmasını temenni ediyorum. Yapılan her üretim hem kendi kesenize hem de ülkenin kesesine katkı sağlayan bir husustur, onun için hem kendi keseniz bereketlensin hem ülkemizin kesesi bereketlensin diyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.