• Cts. May 25th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

2 BİN KİŞİYE 200 MİLYON HİBE!

Bynehir nagehan sayal

Şub 23, 2022

Başvurular 28 Şubat’a kadar devam edecek.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Kırsal Kalkınmada Uzman Eller projesi kapsamında 2022 yılında iki bin kişiye toplam 200 milyon TL hibe vermeye hazırlanıyor. Uzman Eller Projesi kapsamında başvurular 28 Şubat tarihinde sona erecek.

Kırsal alanda yaşayan veya yaşamayı taahhüt eden ve meslek yüksekokulları ile üniversitelerin tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri eğitimi veren bölümlerinden mezun kişilerin kırsal alanda uygulayacağı projelere 100 bin TL’ye kadar destek veriliyor. Bu destek kapsamında 2022 – 2024 yılları arasında her yıl iki bin kişiye 200 milyon tutarında destek verilmesi hedefleniyor.

Tarım Reformu Genel Müdürlüğü’nün koordine ettiği proje kapsamında hibe başvurusunda bulunacak kişiler, hayvansal üretim, su ürünleri üretimi, bitkisel üretim, tıbbi ve aromatik bitki üretimi ile üretimi yapılan bu ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik projeleri için başvuru yapabiliyor.

28 Şubat 2022’ye kadar başvuruları devam edecek olan Uzman Eller projesi ile; Tarımsal faaliyetlerin eğitimli, genç, uzman kişiler tarafından yapılması teşvik ediliyor. Proje ile eğitimli işgücü ile tarımsal üretimin miktarı, kalitesi ve verimliliği artırılırken, kırsal alandaki tarımsal üretim yapan diğer işletmelere eğitim almış uzman çiftçilerin örnek ve önderlik etmesi hedefleniyor.