• Cum. Haz 14th, 2024

Ödemiş’in İlk ve Tek Kültürel Çıkış Noktası!

16. ÖDEMİŞ SÜS BİTKİLERİ VE FİDANCILIK SERGİSİ ÖDEMİŞ’İ YİNE CENNETE ÇEVİRDİ…

Bynehir nagehan sayal

Eki 24, 2021

Pandemi sonrası düzenlenen ilk sergide, Ödemiş doğanın tüm renkleriyle süs bitkileri bayramını yaşadı. Üretici ve tüketici 16. kez  #Ödemiş’te buluştu.

16. Ödemiş Süs Bitkileri ve Fidancılık Sergisi heyecanının yaşandığı 21-24 Ekim’de açılışta; CHP Tarımdan Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı, Parti Meclisi Üyesi ve Bursa Milletvekili Sn. Orhan Sarıbal, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Tunç Soyer, İzmir Köy-Koop Birlik Başkanı Sn. Neptün Soyer, Isparta Belediye Başkanı Sn. Şükrü Başdeğirmen, Turgutlu Belediye Başkanı Sn. Çetin Akın, Beydağ Belediye Başkanı Sn. Feridun Yılmazlar ve onlarca vatandaş katıldı.

 
Dört gün boyunca süs bitkilerinin kalbi Ödemişte attı. Şehrin, her alanda nefes almasına destek olan bu serginin, şehir esnafına hareket getirdiği aşikârdır.

Otellerde yerin kalmadığı, restoranların tıklım tıklım olduğu bu süreçte,  havaların da dört gün boyunca yazı hatırlatmasıyla sergiyi ziyaret edenlerin sayısını epeyce artırdığı da kaydedildi. Sergi pavyonlarının dolaşıldığı ve üreticiye mikrofon uzattığımızda; Sergi boyunca tahmin ettiklerinin üzerinde bağlantı kurup, satış yaptıklarını ifade ettiler.